Blog

KRİSTAL KELEPÇE ÖDÜL TÖRENİ

Birliğimizin ilk ödül töreni, aynı zamanda edebiyat tarihimizde bir türe ait yazarların kurduğu ilk birliğin ilk ödül töreni, 5 Ekim 2019 akşamı, üyelerimiz ve konuklarımızın katılımıyla gerçekleşti.

Törende:

Sevin Okyay ve Erol Üyepazarcı, polisiye edebiyatımıza katkılarından dolayı “Onur Ödülü”ne layık bulundular. Okyay’a ödülünü Yönetim Kurulu üyemiz Yaprak Öz verirken, geçirdiği ameliyat nedeniyle törene katılamayan Erol Üyepazarcı’nın ödülünü, onun adına Yönetim Kurulu üyemiz Ercan Akbay kabul etti. Akbay ayrıca Üyepazarcı’nın törene yolladığı mesajı okudu.

Ahmet Ümit, “Büyük Usta” ödülüne layık görüldü. Ödülü Yönetim Kurulu üyemiz Elçin Poyrazlar takdim etti.

Yıl içinde kaybettiğimiz üyelerimiz Esra Türkekul, Coşkun Büktel ve Celil Oker için saygı alkışının ardından Yönetim Kurulu Başkanı Algan Sezgintüredi, “Farahnaz’ın Çiçeği” adlı eseriyle jüri tarafından Yılın En İyi Polisiye Romanı Ödülü’ne layık görülen Yaprak Öz’e ödülünü sundu.

Törenin sunuculuğunu Yönetim Kurulu üyemiz Ayşe Erbulak üstlendi.

Bu vesileyle jüri çalışmasında yer alan Doruk Ateş, Piraye Şengel, Ceyda Kiremitçi Vasiliev, Fulya Turhan, Ekin Açıkgöz, Ayşe Erbulak ve Ayla Koca’ya; törenin düzenlenmesini sağlayan Ayşe Erbulak, Ercan Akbay, Doruk Ateş, Elçin Poyrazlar ve Yaprak Öz’e; Caddebostan Kültür Merkezi’nin ayarlanmasında büyük rol oynayan Ahmet Ümit’e tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Kristal Kelepçe için eserlerini aday gösteren Yaprak Öz, Çağatay Yaşmut, Cenk Çalışır, Süleyman Baş, Tolga Yazıcı, Necati Göksel, Elçin Poyrazlar, Armağan Tunaboylu, Fatih Şahin Işık, Günay Gafur, Tuğba Sarıünal, Başak Sayan, Gencoy Sümer, Mehmet Koçyiğit, Adnan Gerger ve Musa Polat’a nitelikli, harika çalışmaları ve ödüle gösterdikleri ilgi nedeniyle en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Birliğimizin çok ama çok uzun ömürlü olması dileğiyle,
Sevgi ve saygılarımızla,
Türkiye Polisiye Yazarları Birliği
Yönetim Kurulu

 

One Comment on “KRİSTAL KELEPÇE ÖDÜL TÖRENİ

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>